London Tests of English for Children

Úrovně

Zkoušky jsou realizovány na čtyřech úrovních obtížnosti a byly připraveny tak, aby motivovaly děti ke studiu angličtiny již od jejich prvního setkání s tímto jazykem.

ÚroveňČas trvání zkoušky
1Firstwords (První slova)1h
2Springboard (Odrazový můstek)1h
3Quickmarch (Pochodem v chod)1h
4Breakthrough (Průlom)1h 15min

Cíl zkoušek LTEfC

Na všech úrovních se u žáků zkouší jejich schopnost porozumění slyšenému a čtenému textu a schopnost psaní. Na nižších úrovních se z povahy věci klade větší důraz na znalost vymezené slovní zásoby a jazyka.

Součástí zkoušky je rovněž ústní část, během níž děti hrají stolní či jiné hry nebo se účastní krátkého rozhovoru.

Žáky hodnotí kvalifikovaní učitelé škol, a to v místě výuky dětí. Na všech úrovních se děti účastní jednoduché stolní hry, při níž se používají následující výrazy:
Roll the dice (hoď kostkou)
Move forwards/backwards (udělej tah dopředu/ dozadu)
It’s your turn (jsi na řadě)
Whose turn is it? (kdo je na řadě?)

Rodina Brownova

Během zkoušky se děti účastní situací, s nimiž se setkávají ve svém každodenním životě. Na všech čtyřech úrovních zkoušek se žák setkává a postupně seznamuje s každodenním životem, událostmi a svízelnými situacemi rodiny Brownových – ne zcela typické anglické rodiny.

Brownovi bydlí v Londýně. Pan Tom Brown je velmi zaneprázdněným pilotem, který cestuje po celém světě, včetně zemí, z nichž pocházejí děti skládající zkoušky LTEfC. Paní Elizabeth Brownová je skvělou mámou. Stará se o čtyři děti a navíc pracuje jako veterinářka. Každý den se samozřejmě setkává se spoustou zvířátek.
Anna je ze čtveřice dětí nejstarší. Pilně se připravuje na zkoušky ve škole a jejími oblíbenými aktivitami jsou sport, tanec a poslech popové hudby. Její mladší bratr také rád sportuje. Je blázen do fotbalu, fandí fotbalovému týmu Arsenal a hodně času mu také zabírá hraní na konzoli Playstation. Bohužel mu jde daleko lépe hraní fotbalu než dělání domácích úkolů. Sophie je druhým nejmladším dítětem. Ráda pomáhá mámě při práci se zvířaty a stará se o domácí zvířata v rodině. Jack je ještě nemluvně. Svůj čas tráví hraním a nikam se nehne bez svého medvídka.

Paul i Mary Brownovi jsou prarodiče. Bydlí nedaleko rodiny Brownových a často se u nich zastaví kvůli hlídání dětí. Oba jsou už v důchodě, ale dříve pracovali jako farmáři. Mary miluje vaření a Paulovým koníčkem je zahrada.

Hry před zkouškou

Přistoupení ke zkoušce je nepochybně velmi stresující pro malé děti, které mohou mít problémy s koncentrací po dobu trvání celé zkoušky. Z toho důvodu se také doporučuje vyhradit 5 až 7 minut před zkouškou, během nichž může dítě relaxovat. Tento čas by neměl být počítán do přípustné doby trvání zkoušky.

Certifikáty

Na všech úrovních obtížnosti dostávají děti za zkoušky certifikáty, které jsou opatřeny anotací: s vyznamenáním (Distinction), dobře (Merit), uspěl (Pass) nebo neuspěl (Fail).

Kdy lze přistoupit ke zkoušce LTEfC?

Termíny konání zkoušek z angličtiny London Tests of English for Children jsou v jednotné v celé Evropě a konají se obvykle čtyřikrát do roka. Konkrétní termíny naleznete zde.

Kde lze přistoupit ke zkoušce?

Hampson CS s.r.o. je oficiálním zkušebním střediskem Pearson Language Assessments a sídlí na adrese:

Hampson CS s.r.o.
Tř. Václava Klementa 601
293 01 Mladá Boleslav

Přihlásit se můžete na emailu hamspon@hampson.cz nebo telefonicky na čísle
326 732 732